.

niedziela, 25 maja 2014

Vespą przez PitiglianoNiewielkie (jak prawie każde w Toskanii), położone na wzgórzu (jak większość w Toskanii), założone przez Etrusków (jak co drugie w Toskanii), urocze i niepowtarzalne (jak każde w Toskanii) włoskie miasteczko Pitigliano. To co go wyróżnia od innych, to "dwie ulice na krzyż". I nie ma w tym krzty przesady, gdyż stara część miasta to w rzeczywistości dwie równoległe do siebie, wąskie uliczki z mnóstwem drobnych, prostopadłych odnóg kończących się w zakamarkach i przejściach. Klimatu dodaje fakt, że uliczki są bardzo wąskie, a często jeszcze na nich wystawiany jest przed sklepiki towar. Jedyne pojazdy jakie można tam spotkać to Fiat 500 (w każdej wersji: starej i nowej), Fiat Panda oraz Vespa, czyli kwintesencja Włoch.

4 komentarze :

 1. Teraz już wiem gdzie czas się zatrzymał :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż się chce zamieszkać tam:-)

   Usuń
 2. Uwielbiam ten klimat choc pewnie sie powtarzam ale wystarczy raz pojechać do Toskanii i czlowiek zakochuje sie w tym miejscu jak to ....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zakochałam się zaraz po wylądowaniu na lotnisku, gdy pierwszy raz poczułam zapach cyprysow i ta miłość trwa nieprzerwanie do dziś.

   Usuń